Katowicki chaos.

Cieszę się, że wreszcie nastąpi przebudowa obrzydliwej wizytówki miasta – dworca PKP i KZK GOP (sąsiadują z sobą). Od dawna się do tego zabierano, nowe projekty można było zobaczyć już w zeszłym roku. A horror, który się właśnie zapowiada chyba musi być wliczony „w cenę” i mieszkańcy będą musieli przez dwa lata się w tym chaosie męczyć. Choć w sumie bardziej ucierpią przyjezdni…

Plotki szybko się rozeszły – będzie nowa organizacja centrum, nowe przystanki, nowe autobusy. Międzynarodowy parking, z którego wyjeżdżały wycieczki, obozy i inne takie, został doszczętnie oczyszczony i będzie stanowił zaplecze dla budowy. I tyle. Dopiero niedawno pan w taksówce uświadomił mi, że gdzieśtam można dostać ulotki z opisem zmian. Postarałam się o takie ulotki…

Najważniejszą była dla mnie informacja od kiedy ten bałagan się zacznie. Jak informują kolorowe papierki z mapkami – „od połowy sierpnia”. Tylko co to dokładnie oznacza? Od samego 15 (niedziela), czy może 16 (poniedziałek)? Wszak sierpień ma 31 dni. Ktoś może powiedzieć: a co za różnica? Ano jest – i to wielka. Bo od tej wspomnianej „połowy sierpnia” autobusy nie będą dojeżdżały do samego dworca, busiki zostaną przeniesione na dworzec PKS, no a autobusy zagraniczne już od jakiegoś miesiąca wyjeżdżają z różnych dziwnych części miasta. Mimo, że sierpień dopiero rozkwita, niektóre miejskie już zaczęły obsługę nowych przystanków. I zapewniam Was, że jest różnica, czy ktoś z walizkami poleci kilka ulic dalej, czy tylko zejdzie ze schodów wprost do miejskiego.

Najbardziej szkoda mi przyjezdnych. Bo o ile ja najczęściej bywam w centrum samochodem, tak wiele osób będzie musiało się męczyć, biegać i szukać. Tym bardziej, jeśli nie znają Katowic, zawsze przesiadają się w tym samym miejscu i teraz muszą martwić się o tę całą organizację. Całe szczęście, że jakoś przedwczoraj pojawiły się na dworcu tablice informacyjne. Wcześnie, nie ma co. Chyba niektórym szkoda na takie „bzdury” płatnych billboardów w mieście… kosztem zwykłych ludzi. Bo o ulgach dla tych, którzy jeden autobus będą musieli zamienić na dwa lub więcej, jeszcze nie słyszałam (bilet normalny jednorazowy zaczyna się od 2,6zł – całe szczęście, że są miesięczne). A już sierpień, niestety.

Właśnie sprawdziłam – strona KZK GOP podaje, że zmiany nastąpią od 15 sierpnia. Tylko dlaczego ulotki nie zawierają takiej informacji?

Zobaczymy, co z tego wyniknie.

Pozdrawiam Was wakacyjnie! ;)

!!!!!!!!!!!!!aktualizacja!!!!!!!!!!!!!!!!!!

(20 sierpnia)

Strona KZK GOP podaje:

„(…) na skutek zmiany organizacji prac wykonywanych przez inwestora nie wystąpiła konieczność natychmiastowego zamykania całego placu Szewczyka. W związku z tym autobusy w centrum Katowic w dalszym ciągu będą korzystać z przystanków na pl. Szewczyka.”

Drogie kzk gop… Nie ma to jak urządzać sobie KPINY z ludzi… Zdecydujcie się wreszcie, czego w ogóle chcecie!

fot: Agencja Gazeta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.