Nocą, kiedy wszyscy śpią…

Noc jest wyjątkową porą. To czas, gdy większość ludzi odpoczywa po dniu pełnym wrażeń. To również dobry moment, aby zastanowić się nad wieloma sprawami.

moon-165487_1920 pixabay.comWłaśnie nocą przychodzą do głowy najlepsze pomysły. Wokół panuje cisza, nikt nie przeszkadza. Można oddać się całkowicie swoim sprawom albo poświęcić ten czas komuś innemu. To właśnie wtedy, gdy nie dzwonią telefony, gdy nikt nie pisze i nikt niczego nie chce, można w pełni BYĆ. Samemu lub z kimś. Przytulić, wyciszyć emocje, skupić się na rozmowie. Na słuchaniu bez zbędnego rozpraszania uwagi nieistotnymi drobiazgami.

To właśnie w nocy rozumie się najlepiej drugiego człowieka. Można przy nim siedzieć w milczeniu, można mu się zwierzać i trwać aż do świtu. W uścisku, w przytuleniu, blisko albo na dwóch końcach kanapy, w zwyczajnym – choć niezwykłym – byciu. W nadziei, że te dobre chwile wytchnienia będą trwały jak najdłużej.

Nocą można poruszyć każdy temat. Noc jest magiczna. Noc jest od układania sobie pięknego życia, żeby rano znów wrócić do szarej rzeczywistości. Chyba że będzie na tyle wyjątkowa, że żaden poranek jej nie straszny…

.

/foto: pixabay.com/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.