„Jak zostać zwierzem telewizyjnym?” – D. Wellman (2015)

Co Dorota Wellman robiła w garnku? Dlaczego zwierzęta w studio to ryzykowny pomysł? Co porabiają alpiniści za szybą? Jak oswojono w telewizji odchody pterodaktyla? Dlaczego Marcin Prokop stał się niebieski? Jak naprawdę gotuje na wizji Magda Gessler?

Tego wszystkiego dowiecie się z książki, którą dostałam niedawno, autorstwa znanej prezenterki telewizyjnej, Doroty Wellman. Prezent był trafiony w dziesiątkę, bo – po pierwsze – czytanie było naprawdę dobrą rozrywką, a odpowiednia dawka humoru nadawała jej smaku, po drugie – ilustracje wykonał Andrzej Rysuje i to również wpływa na lekkość formy przekazywania treści; po trzecie zaś – byłam ciekawa, jaką osobą jest autorka i co mądrego ma do powiedzenia.

Zaskakującym jest fakt, jak wszechstronne medialne obycie posiada Dorota Wellman. Swoją życiową przygodę z mediami zaczynała w dzieciństwie, uczyła się od najlepszych i do tej pory, z wielką pasją pojawia się na wizji, prezentując znakomity poziom dziennikarstwa, wysoką kulturę osobistą i urzekający wręcz dystans do siebie.

Nawet nie zauważyłam, kiedy skończyły mi się strony w książce. Teraz niecierpliwie czekam na więcej.

IMG_0365

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.