„Jak zostać zwierzem telewizyjnym?” – D. Wellman (2015)

Co Dorota Wellman robiła w garnku? Dlaczego zwierzęta w studio to ryzykowny pomysł? Co porabiają alpiniści za szybą? Jak oswojono w telewizji odchody pterodaktyla? Dlaczego Marcin Prokop stał się niebieski? Jak naprawdę gotuje na wizji Magda Gessler?

Tego wszystkiego dowiecie się z książki, którą dostałam niedawno, autorstwa znanej prezenterki telewizyjnej, Doroty Wellman. Prezent był trafiony w dziesiątkę, bo – po pierwsze – czytanie było naprawdę dobrą rozrywką, a odpowiednia dawka humoru nadawała jej smaku, po drugie – ilustracje wykonał Andrzej Rysuje i to również wpływa na lekkość formy przekazywania treści; po trzecie zaś – byłam ciekawa, jaką osobą jest autorka i co mądrego ma do powiedzenia.

Zaskakującym jest fakt, jak wszechstronne medialne obycie posiada Dorota Wellman. Swoją życiową przygodę z mediami zaczynała w dzieciństwie, uczyła się od najlepszych i do tej pory, z wielką pasją pojawia się na wizji, prezentując znakomity poziom dziennikarstwa, wysoką kulturę osobistą i urzekający wręcz dystans do siebie.

Nawet nie zauważyłam, kiedy skończyły mi się strony w książce. Teraz niecierpliwie czekam na więcej.

IMG_0365

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.