„Chcę żyć” – M. Piróg, I. Bartosz (2014)

„Pod osłoną nocy ludzie śnią swoje marzenia, których nigdy nikomu nie zdradzają, mają swoje tajemnice, o które nikt by ich nie podejrzewał.”

chce_zyc_IMAGE1_311829_8Michał Piróg to znany, również z programów telewizyjnych, tancerz i choreograf, którego postawa wobec życia i ludzi w pewien sposób mnie zainspirowała, dodała odwagi do tego, by po raz kolejny dokonać pewnych zmian.

„Ale myślę, że tak już w życiu jest, że jeśli potrzebuje się zmiany i jest się na nią gotowym, to wszystko zaczyna nam sprzyjać.”

W książce „Chcę żyć” poznajemy życie Michała Piróga nie tylko opowiedziane przez niego, ale i przez jego znajomych i przyjaciół. M. Piróg w niezwykle szczery sposób opowiada o swoich związkach, swojej pracy, dążeniu do spełnienia marzeń. Pomimo wzlotów i upadków oraz pomimo wielu przykrości, jakich doznaje z powodu swojego pochodzenia i orientacji, nie przestaje on kochać świata i ludzi, dąży do szczęścia a jego determinacja jest naprawdę godna podziwu.

„Do dziś nie wiem, jak on to robi. Jego wielkim atutem jest to, że interesuje się drugim człowiekiem. Nigdy nie stara się być większą gwiazdą niż jego rozmówca. Kiedy komuś dzieje się krzywda, potrafi zapomnieć o sobie i to jest bardzo cenne i w pracy, i w życiu.” – tak na temat Michała Piróga wypowiedział się Rinke Rooyens, producent telewizyjny.

Naprawdę polecam poczytać, jak ten szalony młody człowiek podchodzi do życia i jakie przygody spotykają go wszędzie tam, gdzie się zjawi. A są naprawdę zaskakujące.

No i warto zapamiętać jego motto życiowe:

„Życie jest po to, żeby żyć!”

.

cytaty pochodzą z książki "Chcę żyć"