366 szans, by powiedzieć, że życie jest piękne!

IMG_0312Podobno postanowienia noworoczne pisze się po to, żeby było z czego się śmiać za rok – a ponieważ radości nigdy za wiele, spróbuję i ja.

A potem krótko podsumuję stary rok. Nudy chyba nie będzie, więc zapraszam!

W 2016 roku zamierzam:

 1. odwiedzić przynajmniej jedno z miast, które darzę ogromnym sentymentem – chciałabym zobaczyć, jak wiele tam się zmieniło od ostatniej wizyty: Wiedeń, Barcelona, Amsterdam, Budapeszt, Oslo. Albo coś nowego: Berlin, Rzym… lista jest cały czas otwarta, choć nieodwiedzonych miejsc coraz mniej.
 2. zaprojektować i zamówić wreszcie zaległe fotoksiążki z poprzednich kilku wyjazdów.
 3. nadrobić oglądanie zaległych odcinków serialu Suits.
 4. co do wakacji – znam już termin, kraj i nawet hotel, dlatego spodziewajcie się w czerwcu dużej dawki nowych przygód z kolejnego ciekawego zakątka. Na marginesie dodam, że niestety nie będą to jednak Wyspy Zielonego Przylądka, bo przed samą rezerwacją okazało się, że nie zgramy się z terminami wylotów. Ale na innej wyspie też zapowiada się nieźle.
 5. zadbać o swój wypoczynek i nie odbierać służbowych telefonów w tym czasie.
 6. przeczytać co najmniej 10 książek z otrzymanych prezentów – czytnik e-booków to genialny wynalazek, ale nie ma to jak pachnący nowością egzemplarz z księgarni.
 7. kontynuować naukę jazdy na motocyklu i nawet gdyby nie zakończyło się to egzaminem na prawo jazdy (bo w sumie nie musi), zamierzam mieć z tego wielką frajdę! :)
 8. kupić wreszcie kilka zaległych akcesoriów fotograficznych, na których wybieranie nigdy nie mam czasu.
 9. przynajmniej 4 razy w tygodniu nie spóźnić się do pracy (hmmm… może nie powinnam być dla siebie aż tak surowa… 3 razy?).
 10. zrobić coś szalonego, czego jeszcze w życiu nie robiłam… Temat otwarty.

Pierwszy, piąty i siódmy punkt to oczywiście priorytety.

Natomiast rok 2015 przypomniał mi kilka rzeczy:

 • nie zawsze wszystko dzieje się tak, jak byśmy chcieli, ale widocznie w tym momencie jest to najlepsze (a czasem jedyne) rozwiązanie. Okoliczności mogą ulegać zmianie, ale żyjemy tu i teraz, a resztą będziemy się martwić później.
 • w każdej chwili można wszystko zmienić, tak po prostu.
 • należy unikać ludzi, którzy ciągną nas za sobą na dno, którzy obniżają nasz poziom intelektualny oraz tych, którzy mają milion problemów (bo najprawdopodobniej wcale nie chcą ich rozwiązywać, a to że lubią rolę ofiary jest zadaniem dla psychologa, a nie dla nas).
 • praca może dawać naprawdę wielką satysfakcję, dobrze jeśli jest to również satysfakcja finansowa.

W 2016 roku mamy aż 366 dni, w których możemy cieszyć się z drobiazgów, wybaczać, dawać szansę, zaczynać od nowa. Warto.

I pamiętajcie – czasami niepozorne osoby osiągają to, o czym inni mogą tylko marzyć.

Wszystkiego dobrego!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.