Już 2013!

Uroczyście witam Was w nowym roku!

Dziś, jak każdego 1 stycznia, jednym z najważniejszych wydarzeń dnia był Koncert Noworoczny Filharmoników Wiedeńskich. Koncert jest transmitowany na żywo przez telewizję publiczną (TVP2, TVP Kultura) w okolicach południa. Oprócz wspaniałych utworów Straussów i innych znanych kompozytorów, można podziwiać piękne wnętrza czy też austriackie widoczki przeplatane pokazami tańca (głównie balet). Zdecydowanie jest to wielkie wydarzenie, od którego warto rozpocząć nowy rok.

Zakup biletów nie jest taki prosty jak na zwykły koncert. Miejsca w Filharmonii na Koncert Noworoczny rezerwowane są około rok wcześniej. Faktycznie odbywają się trzy koncerty o takim samym repertuarze:

1) ok. 29 -30 grudnia ma miejsce koncert próbny;

2) 31 grudnia ma miejsce Koncert Sylwestrowy

3) 1 stycznia – najsłynniejszy z nich – Koncert Noworoczny.

Na każdy z powyższych koncertów można wylosować bilety, jedynym warunkiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza na stronie Filharmoników Wiedeńskich (www.neujahrskonzert.at). Formularz taki – osobny na każdy z trzech koncertów – pojawia się w styczniu na niecały rok przed daną serią koncertów noworocznych. Jest dostępny w języku niemieckim i angielskim.

Ceny biletów: miejsca stojące 30 euro; siedzące od około 100 do 940 euro.

Osoby, którym powiedzie się w trakcie losowania otrzymują w lutym/marcu listowne zawiadomienie o wygranych biletach, należy zapłacić za nie przelewem do końca czerwca danego roku. Osoby, którym się nie powiodło otrzymują zawiadomienie drogą elektroniczną.

.

A moje postanowienie noworoczne? Mam dwa. Nie powiem jakie, przynajmniej nie dziś ;-)

.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.